~ Kwiat Lotosu ~

Z liścia kwiatu lotosu woda spływa perłami, jednocześnie zbierając ze sobą znajdujący się na nim brud. Dzięki nanotechnologii jest możliwe zrekonstruowanie struktury powierzchni liścia kwiatu lotosu. Cząsteczki nano organizują się w niewidoczną powłokę i wchodzą w stałe połączenia z powierzchnią stając się jej częścią. Jeżeli powierzchnia jest gładka, cząsteczki łączą się w sieć, i ciecze łatwiej spływają z powierzchni razem z brudem. Na porowatej powierzchni cząsteczki nano mogą wchodzić w pory i wypełniać ją od wewnątrz. Grzyby, glony, porosty i mech będą zredukowane lub całkowicie zwalczone. Ciecze i brud nie wdzierają się do powierzchni, tylko spływają z niej.

Podobne zachowanie jest na tekstyliach (naturalne i syntetyczne włókna), pojedyncze włókna są obłożone płaszczem. Wilgoć i brud nie wdzierają się do środka i mogą przez to łatwo spływać. Po ok. jednym do dwóch dnia (przy porowatych powierzchniach) rozwijają się w pokryciu jego właściwości przeciw przylepianiu. Energia powierzchni przez pokrycie będzie na tyle zmniejszona, że ciecze i zanieczyszczenia nie mają możliwości przyklejenia się. Elastyczność i oddychanie pozostają nie naruszone. Nanopokrycie jest całkowicie nie szkodliwe, również dla żywności.

Zaletą nanopokrycia jest to, że po stwardnieniu jest odporne na działanie chemiczne i mechaniczne; na wysokie temperatury do 450oC jak również promienie UV i zamarzanie. Dodatkowo, pokryta powierzchnia jest odporna na powstające rysy. Dzięki czemu powierzchnie mogą być czyszczone pod wysokim ciśnieniem (max. 50/60 bar).

Bakteriobójcza i antyalergiczna warstwa zawierająca nanosrebro ma grubość zaledwie kilku nanometrów i nie jest zauważalna gołym okiem, jedynie przy bardzo dużym powiększeniu możemy je zobaczyć na powierzchni. Powierzchnie mogą zostać zaopatrzone w nowe, wyjątkowe właściwości. Celem NANOTECHNOLOGII jest wykorzystanie tych właściwości na poziomie atomowym oraz molekularnym cząsteczek.

Łatwe do pielęgnacji powierzchnie jak również materiały tekstylne wszystkiego rodzaju, dłuższa widoczna i higieniczna czystość przeciw bakteryjna, łatwe do czyszczenia, neutralne do ciała, nadające się dla alergików itp. To wszystko i jeszcze dodatkowo łatwość w obsłudze, przemawiają za użyciem naszych Nanoproduktów.

Antybakteryjne i antyseptyczne właściwości srebra są znane i powszechnie stosowane w życiu codziennym już od czasów starożytnej Grecji, kiedy m.in. woda przechowywana była w srebrnych dzbanach. W średniowiecznej Europie arystokracja mogła uchronić się przed szerzącymi się zarazami dzięki temu, że na co dzień korzystała ze srebrnej zastawy i sztućców.

W Indiach łatwo psujące się pożywienie przechowywano owinięte w srebrne arkusze. Natomiast na Dzikim Zachodzie sterylizowano mleko wrzucając do naczynia, w którym je przechowywano, srebrną monetę.

Doświadczenia naukowe wykazały, że w środowisku gdzie znajdują się jony srebra bakterie giną. Dzieje się tak, ponieważ jony srebra mają zdolność przyciągania drobnoustrojów i oddziaływania na Icg DNA. Zaburzają ich strukturę i zdolności fizjologiczne prowadząc do ich śmierci - tłumaczy działanie srebra prof. dr hab. Mirosław Łuczak, Kierownik Katedry Mikrobiologii Akademii Medycznej w Warszawie.

Najnowsza technologia opracowana przez firmę Samsung rozkłada srebro do nano cząsteczek (o rozmiarach jednej tysięcznej ludzkiego włosa) i wykorzystuje jego antybakteryjne właściwości, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się bakterii w najbardziej narażonym na to sprzęcie AGD %u2013 lodówkach, pralkach, klimatyzatorach i odkurzaczach.

Technologia Silver Nano Health System jest nie tylko całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia, ale również zapewnia nam strefę ochronną, aby nasze życie było wolne od szkodliwych bakterii i zarazków.