~ Pralki Silver Nano ~

Dzięki pralkom z zastosowaniem technologii Silver Nano pozbędziemy się z naszych ubrań nie tylko brudu i plam, ale również milionów bakterii, które na co dzień je zamieszkują, narażając nasze zdrowie. Pralki Silver Nano zawierają dwie płytki srebra, o zawartości srebra wynoszącej 99,9%, które w procesie elektrolizy przetwarzane jest w miliony nano cząsteczek srebra.

Cząsteczki te wraz z wodą dostają się do prania i płukania, w czasie których usuwają około 650 różnych rodzajów bakterii, zapewniając prawie 100 procentową dezynfekcję i ochronę antybakteryjną, która działa aż do 30 dni.

Oprócz bakterii, system Silver Nano usuwa również nieprzyjemne zapachy pranych rzeczy, zabijając powodujące ich powstawanie komórki grzybów. Prane rzeczy są także odporne na absorbowanie zapachów przez miesiąc od prania. Pralki Silver Nano firmy Samsung doskonale sterylizują ubrania i zapewniają pełną ochronę antybakteryjną nawet w niskich temperaturach, przy których działanie bakteriobójcze jest identyczne jak przy gotowaniu w zwykłych pralkach.

Gotowanie jest najczęściej stosowana metodą pozbycia się bakterii z odzieży, ale nie jedyną. Możemy to zrobić również przy niższej temperaturze, oddziałując jonami srebra, które wychwytują drobnoustroje z ubrań.- mówi prof. Łuczak.

Dzięki tej metodzie prane rzeczy nie niszczą się jak podczas gotowania, zachowują ochronę antybakteryjną oraz nie absorbują zapachów aż do miesiąca od momentu prania. Pralki z systemem Silver Nano to także ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ piorąc w niskiej temperaturze (sterylizacja Silver Nano wyklucza konieczność stosowania wysokotemperaturowego prania) zużywają mniej energii.